company tel
02166469098
company tel
Sales {at}hipersia.com
ویزای ایران برای اتباع افغانستانی
5 like 945 view

ویزای ایران برای اتباع افغانستانی

ویزای ایران برای اتباع افغانستان؛ اتباع افغان برای دریافت ویزای ایران (ویزه ایران) باید درخواست آنلاین پرکرده باشند و پس از تایید درخواست توسط وزارت امور خارجه ایران به سفارت یا کنسولگری‌های ایران در کابل، هرات، مزار شریف و جلال آباد یا قندهار مراجعه کنند.

ویزای ایران برای اتباع افغانستانی به سختی صادر می‌شود. در گذشته تنها روش دریافت ویزای ایران برای اتباع افغان، بستن صف‌های طولانی در مقابل سفارت ایران بود. در حال حاضر سامانه الکترونیکی درخواست ویزای ایران برای اتباع افغان راه‌اندازی شده‎ است. این افراد فرم درخواست را به صورت الکترونیکی پر می‎کنند و نمایندگی کنسولگری مورد نظر خود را انتخاب می‎کنند تا ویزای خود را در آنجا دریافت کنند. اماکان گرفتن ویزای توریستی، ویزای درمانی، ویزای تجاری و ویزای عبور برای اتباع افغان به این شکل مهیا شده است.اگر اتباع افغانستان اقامت کشور دیگری را نیز داشته باشند، مثلا اگر یک فرد افغانستانی کارت اقامت در کشور دیگری مثل آلمان، ایتالیا، اتریش و غیره را داشته باشد، می‌تواند از طریق هایپرشیا به سادگی درخواست ویزا کند. برای دریافت اطلاعات دریافت ویزای ایران برای اتباع افغان (افغانستانی) با ما همراه باشید.

 

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با کلیک بر روی آیکون‌ زیر مستقیماً با همکاران ما تماس بگیرد.

 

 

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران برای اتباع افغان به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایران در صورتی که ملیت مهمان شما جزء موارد خاص نباشد شامل 3 مورد زیر است:

   • اسکن رنگی پاسپورت مهمان
   • اسکن یک قطعه عکس با ابعاد (4*6) 
   • فرم دعوتنامه ویزای ایران برای مشخصات مهمان (توریست)

 

 1. تکمیل فرم مشخصات. متقاضی باید به تمامی سوالات بصورت کامل و دقیق پاسخ دهد.
 2. عکس (بدون کلاه یا عینک و با زمینه روشن) با چهره متقاضی مطابقت داشته باشد. با فرمت JPG تهیه شود و حجم هر کدام بیش از KB 40  نباشد.
 3. داشتن گذرنامه که دارای حداقل شش ماه اعتبار و صفحات سفید جهت درج برچسب روادید باشد.

در حال حاضر سامانه الکترونیکی درخواست روادید در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری مزارشریف، هرات، قندهار، جلال آباد فعال است. تنها افرادی می‎توانند در این سامانه درخواست ویزا کنند که از که از ولایت‎هایی چون «کابل»، «پروان»، «بامیان»، »میدان وردک»، «لوگر»، «خوست»، «کاپیسا»، «پکتیا»، «پکتیکا»، «دایکندی» و «پنجشیر» پاسپورت دریافت کرده باشند و یا در کشورهای خارجی و از سفارت‎های افغانستان پاسپورت گرفته باشند.

 

افرادی که گذرنامه خود را از افغانستان دریافت کرده‌‎اند

پس از تکمیل فرم درخواست الکترونیک و مدارک مورد نیاز، این افراد با توجه به محل اخذ گذرنامه‎‌شان باید جهت دریافت ویزایشان به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در یکی از شهرهای زیر مراجعه کنند:

 • دارندگان گذرنامه‎‌های صادره از جوزجان، سمنگان، بغلان، کندوز، تخار، بلخ، سرپل، فاریاب و بدخشان باید به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف مراجعه نمایند.
 • دارندگان گذرنامه های صادره از بادغیس، غور و فراه باید به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات مراجعه نمایند. 
 • دارندگان گذرنامه های صادره از لغمان، ننگرهار و کنر باید به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جلال آباد مراجعه نمایند.
 • دارندگان گذرنامه های صادره از هلمند، نیمروز، ارزگان، زابل، دایکندی و غزنی باید به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قندهار مراجعه نمایند. 

  

 

افغانستانی‌‎هایی که گذرنامه خود را خارج از کشور دریافت کرده‌‎اند و همچنین افرادی که گذرنامه الکترونیکی دارند:

این افراد باید مشخص کنند که می‎‎‌خواهند ویزه را از کدام یک از شهرهای افغانستان دریافت کنند: کابل، جلال آباد، هرات، مزار شریف و یا قندهار.

پس از تکمیل مدارک و ثبت درخواست از پنل وزارت امور خارجه، سامانه  نوبت مراجعه متقاضی به بخش کنسولی سفارت و کد رهگیری مربوطه را مشخص می‌نماید. متقاضی باید در تاریخ تعیین شده با ارایه نسخه چاپی کد رهگیری از ساعت 8 الی 12 با در دست داشتن مدارک لازم "شخصا" به بخش کنسولی سفارت مراجعه نماید.

اگر متقاضی در زمان تعیین شده جهت دریافت ویزای خود اقدام نکند، نوبت داده شده باطل گردیده و و در روزهای بعد قابل استفاده نمی‌باشد. در صورت پایان یافتن نوبت‌های دریافت ویزا، روز 25 هر ماه نوبت‌های جدید اضافه می‌گردد. البته سامانه برای تجار باز خواهد بود، اما توجه به این نکته ضروری است که در صورت ثبت نام به عنوان تاجر و درست نبودن صحت آن، فرد خاطی تا یکسال از گرفتن روادید محروم خواهد شد. همچنین متقاضی هنگام مراجعه حضوری برای دریافت ویزا، باید، نسخه چاپی کد رهگیری درخواست روادید، اصل گذرنامه، اصل گواهی سلامت صادره از کلینیک، فیش پرداختی هزینه صدور روادید و یک قطعه عکس 6 در 4 را همراه خود داشته باشد. همچنین برای متاهلین تذکره، برای تجار جواز کاری، و برای رانندگان کامیون برگ سبز،  نیاز است. در مجموع باید به این نکته توجه کرد که تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با صدور یا عدم صدور ویزا بر‌اساس نظر وزارت امور خارجه ایران خواهد بود.

نمونه تصویر درخواست از سامانه الکترونیک وزارت امور خارجه ایران برای اتباع افغانستانی در ادامه آورده شده است:

 

نمونه فرم ویزای ایران برای اتباع افغانستان

 

برای درخواست ویزای ایران اینجا کلیک بفرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجب قوانین ویزای ایران برای اتباع کشورهای مختلف اینجا را کلیک کنید.

برای اطلاع از چگونگی ویزای ترکیه برای اتباع افغانستان اینجا کلیک کنید.

 

 

اشتراک‌گذاری:

ثبت نظر

نظر بازدیدکننده
جمشید
1401/12/24 17:32

ویزه جهانگردی شما فعلا به چه صورت اخذ میشود من نحوه ثبت روادید را یاد دارم اما نه سایت تان باز شده نا شرکت ها گرفته می توانند نظر همه بعضی شرکت ها براین است که ویزای جهانگردی کابل به چند شرکت خاص در برچی داده شده است انجا مراجعه کنید لطفا جواب مرا بدهید بدرود

نظر بازدیدکننده
هایپرشیا
(1401/12/26 15:46)

سلام،

وقت بخیر، فعلا امکان دریافت ویزای ایران برای اتباع افغانستانی از های‌پرشیا وجود ندارد.

نظر بازدیدکننده
بهرام نظری
1401/12/24 13:38

سلام خدمت شما سوالم اینجاست اگر درخواست آنلاین روادید کنیم امکان دارد که قمت ویزه را هم ازطریق حساب شخصی ازطریق بانگ به حصاب سفارت جمهوری اسلامی انتقال داد وسوال دیگه این که اگر قمت ویزا هم به صورت آنلاین انتقال شد آیا قبل ازصدور ویزا شخص مشکیل پیدا کرد نخواست بیرود نغلو کند آیا قمت ویزا پس انتقال

نظر بازدیدکننده
هایپرشیا
(1401/12/26 15:45)

سلام،

وقت بخیر، فعلا امکان دریافت چنین خدماتی از های‌پرشیا وجود ندارد.

نظر بازدیدکننده
احمد مختار و مختار است
1401/12/21 18:38

سلام برادر عزیز اسم من احمد مختار یوسفی است از ولایت کابل افغانستان هستم من می خواهم به ایران بخاطر کار و خدمت به مردم بیایم اگر میشه قیمت ویزا را با من در میان بگذارید ممنون میشم از شما

نظر بازدیدکننده
هایپرشیا
(1401/12/24 12:36)

سلام و وقت بخیر، متاسفانه این خدمات توسط ما ارایه نمی‌گردد.

نظر بازدیدکننده
maisam Qurbani
1401/12/18 11:45

برای در خواست وایزا

نظر بازدیدکننده
هایپرشیا
(1401/12/24 12:36)

سلام و وقت بخیر، متاسفانه این خدمات توسط ما ارایه نمی‌گردد.

شهر بگرفتی، به صحرا می‌روی؟ (سعدی)

© 2020 Diako Co. All Right Reserved