company tel
02166469098
company tel
Sales[@]hipersia.com
پرینت ریز حساب چیست؟
3 like 578 view

پرینت ریز حساب چیست؟

اگر قصد سفر به کشورهای دیگر را دارید خودتان را برای فراهم کردن یکسری مدارک برای اخذ ویزا آماده کنید. ویزای هر کشوری نیازمند یکسری مدارک متفاوت می باشند. بیشتر سفارت ها در بین مدارک از شما نامه تمکن مالی را خواسته و یکسری دیگر به جر نامه تمکن مالی، نامه ریز گردش حساب هم می‌خواهند. اما نامه یا همان پرینت ریز حساب چیست و چه تفاوتی با نامه تمکن مالی دارد را در ادامه خواهیم گفت با هایپرشیا همراه باشید.

  • پرینت ریز حساب چیست؟

پرینت ریز حساب یا همان نامه گردش حساب مدرکی است که اطلاعاتی از قبیل تراکنش‌های حساب شما با اطلاعات دقیقی مانند چه زمانی، درچه تاریخی، چه مبلغی و به چه حسابی ریخته شده است را نشان میدهد. همچنین مورد مهم دیگری که در این نامه وجود دارد موجودی حساب شما است که برای برخی از سفارت ها بسیار اهمیت دارد.

 

  • تفاوت نامه گردش حساب مالی و نامه تمکن مالی چیست؟

تمکن مالی نامه است یک صفحه‌ایی که در آن اطلاعات کلی از حساب شما مانند زمان افتتاح حساب، مقدار موجودی ذکر می‌شود و در قبال این نامه بانک هیچ مسئولیتی را برعهده نمی‌گیرد. اما پرینت ریز حساب بسته به بازه زمانی که مشخص می‌کنید چند صفحه ای است و در آن همانطور که گفته شد، اطلاعات ریز حساب شما مانند تراکنش‌هایتان با زمان و مقدار واریزی یا برداشتی و موجودی دقیق حسابتان را نشان می‌دهد. هر دوی این مدارک هم به زبان فارسی و هم انگلیسی برایتان صادر می شود.

 

  • چگونه پرینت ریز حساب برای سفارت دریافت کنیم؟

گرفتن پرینت ریز حساب از بانک کار سختی نیست فقط کافی است با همراه داشتن مدارک خود از قبیل شماسنامه، کارت ملی، گذرنامه و... به بانک مراجعه کرده و از متصدی بانک درخواست پرینت ریز حسابتان را نمایید. البته به این نکته مهم توجه داشته باشید که برخی از موسسات مالی و اعتباری و صندوق‌های قرض الحسنه اعتبار کافی برای اعطای نامه گردش حساب مالی را ندارند.

 

  • صدور پرینت ریز حساب رایگان است؟

معمولا بانک‌ها پرینت ریز حسابتان را به صورت رایگان به شما تحویل می‌دهند اما برخی از بانک‌ها نیز با دریافت مبلغ اندکی مثلا 5000 تومان این کار را انجام میدهند.

 

  • چه کشورهایی برای صدور ویزا نیاز به پرینت ریز حساب دارند؟

همانطور که در بالا گفتیم همه کشورها برای صدور ویزا نیازی به این نامه ندارند و فقط برخی از سفارتخانه‌ها پرینت ریز حسابتان را میخواهند. در جدول پایین به برخی از این کشورها با مدت زمان درخواستیشان اشاره خواهیم کرد:

کشور
مدت زمان نامه گردش حساب
آفریقای جنوبی
سه ماه
اروپا (شینگن)
سه ماه
استرالیا
شش ماه
بلغارستان
شش ماه
ژاپن
سه ماه
قبرس
شش ماه
کانادا
سه ماه
انگلیس
سه ماه
اندونزی
سه ماه
تایلند
سه ماه
 

نکات مهم درباره پرینت ریز حساب برای سفارت:

1-      معمولا سفارتخانه ها برای صدور ویزا این مدرک را به زبان انگلیسی از شما میخواهند

2-      پرینت ریز حسابتان را از بانک های معتبر درخواست نمایید.

3-      تا قبل از صادر شدن ویزایتان موجودی حساب معرفی شده را کم نکنید.یا حداقل 70 درصد این مبلغ را در حسابتان نگاه دارید.

در ادامه چند نمونه از نامه گردش حساب یا همان پرینت ریز حساب آورده شده است:  

اشتراک‌گذاری:

ثبت نظر

خدمات مرتبط

مطالب مرتبط

این راه را نهایت صورت کجا توان بست؟ (حافظ)

© 2020 Diako Co. All Right Reserved